Letné prázdniny začali a tak nastal i čas dovoleniek. Letný roadtrip sme mali naplánovaný a hneď prvou zastávkou na premiérovom roadtripe s Qudiom (rozumej VW T4 syncro) bolo rakúske mestečko Pöchlarn. 

Quido, VW T4 2.4D SYNCRO long

Práve v tom čase bol Pöchlarn dejiskom ďalšej zastávky ALPE ADRIA JET SKI TOUR. Podujatie začalo už v piatok príchodmi, technikcými previerkami a tréningami. My sme dorazili niekedy krátko po obede v sobotu. Počasie počas víkendu nebolo nič moc a tak nás privítalo i jemné mrholenie. Ale nám to nevadilo! Zaparkovali sme na kraji príjazdovej cesty odkiaľ sme mali výhľad na trať a tak sme mohli preteky sledovať či už priamo z auta alebo jeho tesnej blízkosti spod prístreška.

Aj napriek nepriaznivému počasiu foteniu nám to neprekážalo a preteky ako aj samotné fotenie sme si užili viac než dosť. Nechýbalo ani spoznanie okolitých mestečiek.

Po skončení sobotného programu sme sa vybrali na rýchlu prehliadku neďalekého mesta Melk ale nakoľko počasie nie a nie sa umúdriť tak sme absolvovali iba autoturistiku. Z Melku sme nabrali smer centrum mesta Pöchlarn, kde už počase bolo trošku múdrejšie a dovolilo nám i prechádzku popri rieke.

Večer sme sa presunuli späť do centra diania kvôli, ktorému sme tam vlastne boli. Zaparkovali sme pri depe pretekárov, dojedli zásoby z domu a šli spať.

Ráno nás čakalo o niečo lepšie počasie – ale stále nie ideálnych 30°C a horúce lúče slniečka. Nevadí. Cez deň sme pofotili, užili preteky. Fotiek vzniklo hneď niekoľko desiatok. Po skončení programu sme pobalili Quida a vybrali sa smer ďalšia zastávka roadtripu.

×