Nadpis veru nie je žiaden clickbait. Práve v nedeľu, krásny dátum, 7.7. sa Ratnovská zátoka, ktorá už nejaký ten piatok nesie názov Bearded Brothers Wake Soul, zaplnila návštevníkmi a hlavne pretekármi z 3 krajín, ktorí si prišli zašportovať na toto premiérové podujatie v Piešťanoch. A veríme, že ani nemilosti, ktoré sprevádzali problémy s parkovaním organizátorov z BLACK SWANS tri klubu neodradí a podujatie zorganizujú aj budúci rok.

Všetky dôležité ifnormácie sa môžete dozvedieť z ich webovej stránky blackswans.sk, ktorá je spracovaná naozaj prehľadne a esteticky oku lahodiacia. Ale len úplne v stručnosti – pretekárov čakal buď SPRINT triatlon, ten spočíval v 0,75 km plávania v Ratnovskej zátoke, 20 km na bicykle smerom na Koplotovce a záverečných 5 km behu po vale smerom ku Krajinskému mostu. Pretekárov, ktorí sa rozhodli pre OLYMPIC triatlon tieto vzdialenosti čakali 2x čiže 1,5 km plávania, 40 km bicykel a 10 km beh. Najrýchlejší v SPRINT triatlone dobehol Martin Grman za 1:12:40, zo žien bola najrýchlejšia Barbora Šuchová s časom 1:27:05. V olympijsom triatlone dominoval Šimon Žáčik s časom 2:04:47, ktorý zvíťazil systémom štart – cieľ. Zo žien s časom 2:58:59 vystúpila na prvý stupienok Adriana Piknová.

Z triatlonu len s 1 fotkou

Áno, je to pravda, z celého dopoludnia, ak teda nerátame instastorky sme na 4 či 5 SD kartách odniesli len jednu fotografiu. Nie, našťastie žiadna chyba. Dôvod je prostý. Na podujatí sme sa starali o oficiálne aftermovie z podujatia. Ale keď sme už spomenuli tú jednu fotografiu, tak teda podelíme sa s vami aj s ňou. Toto je ona:

filip-sebo
Filip Šebo, rozhovor pre TA3 po BLACK SWANS TRIATLON [7.7.2019, Piešťany]

Štyri dni nám trvalo spracovanie niečo málo cez 200 gb materiálu z piatich kamier, ktoré sme použili. Pre tých, ktorých by zaujímalo presná veľkosť dát je to 205,22 gb. Ako hľavnú kameru, ktorá sa postara o hlanvé gro záberov sme používali Panasonic GH5, sekundárna hľavne pre stabilizáciu a kompaktné ovládanie bola kamera DJI Osmo Plus, nechýbajú ani zábery z GoPro. Sem – tam sa vo videu objaví aj záber z DSLR Canon 7D mark II v kombinácii s objektívom 70-200/2.8 L. Neodmysliteľnou súčasťou sú aj zábery z vátačej perspektívy z objektívu DJI Mavic Pro.

Výsledok tohto všetkého môžete nájsť na našom YouTube kanále, alebo priamo tu

×