Welcome Summer je tradičná hudobná akcia, ktorá sa predošlé 3 roky konala len v priestoroch nitrianskeho amfiteátru. Pre rok 2019 sa organizátori rozhodli zorganizovať “zastávku” v Trenčíne. Line – up takmer totožný. Jediný väčší rozdiel bol v priestoroch. Pre Trenčín – to boli vnútorné priestori v EXPO Trenčín, práve kvôli nepriaznivému počasia. Tej nitrianskej počasie prialo a tak sa akcia mohla uskutočniť klasicky na Amfíku.

Čo to znamená pre fotografa?
V krátkosti – vnútorné priestori – menšie priestori – menej priestoru na možné photo pointy. A tak bolo aj v Trenčíne. Malá hala rozdelená opornými stĺpmi priamo cez stred haly donútili postaviť stage do rohu priestoru. Z čoho vznikol pomerne o dosť menší priestor pred stagom – teda miesto s priamym výhľadom na stage a interpretov. To, že organizovať akciu v Trenčíne bol dobrý krok svedčil aj záujem návštevníkov – tí zaplnili takmer celú halu, čo pre fotografa znamenalo ďalší problém, keďže v hale nebolo žiadne vyvýšené miesta vznikali fotky z poza davu s veľkou časťou ľudí na fotografii.

Keď si spomenutú situáciu porovnané s priestormi amfíku, kde fotograf má oveľa viac možností a priestoru na realizáciu aj taká fotografia zo zadu vyzerá úplne inak. Či už je to tým, že sa dá odstúpiť ešte krok – či dva navyše alebo aj využitím schodiska, ktoré amfiteátre majú. Potom taká fotografia môže obsahovať aj ľudí. Ale čo je ešte dôležitejšie vďaka nadhľadu dostáva fotografia úplne iný rozmer.

×