Druhý júlový víkend sme navštívili opäť piešťanské letisko, kde sa konal už 3. ročník obnovenej tradície Veľkej ceny Piešťany 2018 – medzinárodné majstrovstvách a přebore Českej republiky Tourist Trophy.

Pre získanie akreditácie bolo treba vyplniť akreditačný formulár spod hlavičky CAMS, ktorý bolo následne treba vyplnený zaslať na uvedený emailový kontakt. Podujatie začínalo v piatok tréningami a keďže letisko máme doslova na skok vybrali sme sa aj piatok na tréningy. Vyzdvihnutie akreditácie prebehlo pomerne rýchlo. Na bráne sme dostali pásku na ruku a v media room sme si vyzdvihli za vratnú zálohu 10 € fotovestu, ktorá nás oprávňovala k vstupu na trať.

Čo sa týka otázky, kde sa dalo fotiť – prakticky všade žiadne striktne zakázané zóny neboli. Ale pri pohľade na mapu areálu bolo naozaj ťažké pešo prechodiť celý areál a celú mapu. Navyše ak sme chceli stihnúť štart pretekov a slávnostné dekorovanie víťazov bolo to ťažké stihnúť bez dopravného prostriedku.   

Ako techniku sme používali Canon 7D mark II s objektívom 70-200/2.8. V rozsiahlej galérií sa vyskytujú okrem “zamrznutých” fotografií motorkárov v zákrute aj fotky fotené pannigom na cieľovej rovinke. Keďže to neboli žiadny amatéri na odrážadlách neraz to na rovinke zdvihli na zadné koleso … ako napríklad táto:

Nie moc príjemné situácie nastávali, keď sme fotili výjazd motorkárov z poslednej zákruty na cieľovú rovinku, kde to niektorí pretekári dvíhali opäť na zadné – to bolo vcelku v pohode…

… horšie to bolo, keď pretekári jazdili naozaj hranu a zábranu z pneumatík brali naozaj na tesno … vtedy to bolo naozaj o centimetre – jeden centimeter navyše a ….

Pred samotným záverom si dajme nejaké zhrnutie:

  • 3 dni – nie všetky kategórie
  • 3 718 surových raw fotografií = cca 69 GB
  • 390 vybraných upravených publikovaných fotografií
  • niečo cez 25 000 krokov + milí záchranári ktorí spravili shuttle bus

Keďže, štatistiky nikdy nikoho nezaujímali tak pár vybraných fotografií na samom závere a celá rozsiahla galéria samozrejme online na ihashtag.eu

×