Trip na JETTRIBE & FREESTYLE CHAMPIONSHIP

Počas uplynulého víkendu sa konala, nám najbližšia, zastávka európskeho šampionátu JETTRIBE & FREESTYLE CHAMPIONSHIP 2017.

Preteky sa konali asi 2 kilometre za rakúskym mestečkom Pochlarn, ktoré je z Piešťan vzdialené približne 260 km. Vyrazili sme v sobotu doobeda okolo 9 hodine a na miesto sme dorazili po necelých 3 hodinách cesty – všetko po dialnici až do samotného mestečka. Areál štrkoviska, kde sa preteky konali bolo vidieť už z diaľky … cesta lemovaná odparkovanými autami, veľké Red Bull stany a samé vodné skútre. No proste raj … pre milovníkov vodných športov. Už len nájsť voľné miesto na zaparkovanie a vrhnúť sa omrknúť depo a … a hor sa fotiť. Keďže podujatie malo voľný vstup žiadnu akreditáciu netrebalo vybavovať. Prístup sme mali všade, cez depo k štartu až pri “VIP” miesto pri vode odkiaľ pochádzajú aj fotku – či toľko možností prístupu mali všetci alebo len tí s foťákmi netušíme.

Keďže bola obedná prestávka tak prvé kroky viedli do depa omrknúť ako vlastne vyzerá také depo … zcela prekvapivo … samé vodné skútre na vozíkoch a stojanoch pripravené na poobedné preteky.

 
 

Na vodnej hladine zaujímavo rozložené bójky, z ktorých sme sa snažili vydedukovať ako vlastne vedie pretekárska trať, no neúspešne. Trať sme zistili až pri prvom preteku, ktorý sme videli a vďaka foťáku sme sa dostali až k vode, kde sme našli miestečko presne pred jednou z bójok – čo nám prinieslo pekný výhľad na rezanie zákrut. A veru, že ich rezali dosť na tesno …

… niektorí až tak tesno, že si ju museli “omáknuť” …

Okrem pretekov EURO JETTRIBE JET SKI 2017 sa konalo i tretie kolo FREESTLYE CHAMPIONSHIPU, na ktorý sme sa tešili azda najviac. Dych berúce triky, ktoré v mnoha prípadoch porušujú všetky zákony fyziky a gravitácie. Freestyle championship mal 4 kategórie – BEGINNER OPEN, FREESTYLE 800, FREESTYLE 900 a FREESTYLE 1200 a taktiež aj BEST TRICK. Skúter ako skúter, no rozdielny výkon bol vidieť najmä pri tých ťažších trikoch. Najmladším pretekárom freestyle championshipu bol len 14 ročný brit Jornad Aspinall, ktorý vyhral kategóriu BEGINNER OPEN.

 

Podujatie s veľkým P, je len škoda, že u nás na Slovensku sa nenašiel žiadny promotér a sponzori, ktorí by sa ujali tohto šampionátu a spravili by zastávku aj na Slovensku ak nie EURO JETTRIBE tak aspoň FREESTYLE by určite prilákalo veľa zvedavých očí … a predsa vodných plôch tu máme dosť.

Celý fotoreport aj s nejakými výsledkami nájdete na www.ihashtag.eu