KITEBOARDING na Sĺňave

Posted on: 6. novembra 2017, by :

V sobotu 4. novembra sme sa vybrali na Sĺňavu pozrieť kamarátov kiterov a porobiť im pár fotografií.

Pre tých čo nevedia čo je kiting, „krátka“ poučka: „Kiting je jeden z najmladších a zároveň najdynamickejšie sa rozvíjajúcich adrenalínových športov súčasnosti. Základom tohto športu je vlečný drak – kite, ktorý slúži ako hybný nástroj na ťahanie jazca a hybnou silou je vietor s veterným rozsahom 3 – 20 m/s. Drak má tvar leteckého krídla s plochou od 4 – 16 m2, ktorý jazdec stojaci na doske (boarde) ovláda cca 25 m dlhými šnúrami. Draky sú buď nafukovacie, ktorých tvar drží niekoľko od seba oddelených segmentov a ktoré sú napustené stlačeným vzduchom alebo komorové“

Na spote z piešťanskej strany Sĺňavy fúkalo „príjemný“ juhovýchodný vietor s rýchlosťou cca 7 – 9 m/s. Na vode boli kiteri v počte 2ks – Milan so 14m2 a Dulo s 12m2 kitom. To, že chalani sú skúsení kiteri dokazoval i fakt, že sa dokázali popasovať s vetrom na Sĺňave a predviedli i nejaké skoky.

 

Fotili sme sa na Canon 7D mark II v kombinácii s Canon 70-200/2.8. Vďaka slnečnému dňu sme mohli nastaviť ISO 100, clonu sme priclonili na F4 a čas nám vychádzal expozične na 1/1000s čo nám zaručilo „zmrznuté“ kvapky vody pri skokoch. Pre lepšie zachytenie práve odfrkujúcich fotiek sme priclonili na F4, vyššie clonové číslo sme nechceli dávať práve preto aby sme zanechali nejakú hĺbku ostrosti s druhým brehom Sĺňavy.

Vďaka @200mm ohnisku a crop snímaču 7D mk II nám nevadilo, že chalani jazdili ďalej od brehu, kde mohli predvádzať rôzne skoky. Napríklad aj trik s názvom ONE FOOT, ktorý predviedol Dulo. Originálnu fotografiu sme trošku upravili v Adobe Photoshop Analog Efex PRO z Nik Collection.

 
Zbytok fotografií:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *